BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Toprak - Katip Çelebi TIP FAKÜLTESİ

Katip Çelebi Logo

Detaylar:

Odaya girdiğimizde  yatağında uzanan bu yakışıklı hastanemizin Nöroloji servisinde Kore Sendromu (Kasların istemsiz ve rastgele kasılması) tanısıyla yatıyor.Yanına gidip muhabbet etmeye başladığımızda enerjisi yerine geliyor Toprak'ın, henüz 10 yaşında olduğunu öğreniyoruz. Birlikte boyama yaptığımız Toprak bize çizim konusundaki yeteneklerini de kanıtlamış oluyor.Konuştukça aslında ne kadar girişken ve sıcakkanlı bir delikanlı olduğunu fark ediyoruz. Gözümüz yatağının kenarındaki hikaye kitaplarına ilişiyor. Toprak'ın güçlü bir okuyucu olduğunu da öğreniyoruz. İlerleyen dakikalarda bizi Tabu oyununda ağır bir şekilde mağlup eden Toprak'ın en sevdiği derslerden birisi de sosyal bilgilermiş. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda Bilgisayar mühendisi olmak istediğini söylüyor Toprak. Henüz 2 gündür servisimizde yatmakta olmasına rağmen Toprak, bir dilek hakkı olsaydı ne dileyeceğini sorduğumuzda bize "iyileşmek" diyor. Bütün doktor amcalarının bunun için uğraştığını ve yakında çok daha iyi olacağını söylüyoruz. Morali son derece yüksek olan Toprak soruyu tekrar sorduğumuzda bize simsiyah bir bisiklet istediğini söylüyor. Veda ederken sarılıp tekrar ziyarete geleceğimize dair söz veriyoruz. Toprak'ın dileğini gerçekleştirip siz de onun yüzündeki tebessüme sebep olmak ister misiniz?

   Bu gün , sağlığına kavuşup evine dönen miniğimiz Toprak'a hediyemizi ulaştırdık. Hediyeyi verirken her ne kadar Toprak'ın yanında olamasak da bize attığı fotoğraflardan ne kadar mutlu olduğunu gördük ve biz de en az onun kadar mutlu olduk. Toprak'ın bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: