BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Tekin - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

  Bugün dünya tatlısı çocuğumuz Tekin'le tanışıyoruz. Tekin 6 yaşında ve Nefrotik Sendrom(Böbrekten protein kaçağı) hastalığı nedeniyle hastanemizde tedavi alıyor. Odaya ilk girdiğimizde annesinin elini sıkı sıkı tutan ve bizimle konuşmaktan çekinen miniğimiz yanımızda götürdüğümüz etkinlik kitabını birlikte doldurma önerimize hayır diyemiyor ve annesinin elini bırakıp kitapla ilgilenmeye koyuluyor. Kitapta çok kalabalık bir arkadaş grubunun resmini görünce kendi arkadaşlarını hatırlıyor ve onları özlediğini belirtiyor. Tekin'in çok kalabalık bir arkadaş grubu olduğunu öğreniyoruz anladığımız kadarıyla sayıları o kadar fazla ki miniğimiz arkadaşlarına yetmiyor :) Bu kadar fazla arkadaşı olduğu için çok şaşırdığımızı belirtirken Tekin'i bir gülme alıyor ve kapanma tuşunu bulamadığı için uzun bir süre kahkaha atıyor. Uzun uğraşlar sonucu çocuğumuzun kapanma tuşunu bulup sohbetimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Artık bizim de Tekin'in kalabalık arkadaş grubunda yer almak istediğimizi söylüyoruz çocuğumuz da bizi hemen kabul ediyor. Isimlerimizi unutmaması için tembihliyoruz. Çocuğumuz unutmayacağını söylüyor ama garanti olsun diye de annesine isimlerimizi bir yere yazmasını öneriyor.

  Miniğimizin halk oyunlarına da ilgisi olduğunu öğreniyoruz ısrarımız sonucu bize birkaç figür gösteriyor ve annesinin telefonundan gösterisinin videolarını izletiyor.Büyüyünce ne olmak istersin diye sorduğumuzda hic düşünmeden doktor olmak istediğini söylüyor daha da ayrıntıya indiğimizde bebek doktoru olmak istediğini öğreniyoruz. Çocuklara değil yalnız bebeklere bakacakmış :) Daha önceden de marketçi olmak istiyormuş, marketçi olursa abur cubur satmayacakmış sadece sağlıklı meyve ve sebzeler satacakmış. Çocuğumuzun sonradan neden doktor olmaya karar verdiğini böylelikle anlıyoruz kendisi sağlığa oldukça önem veriyor anlayacağınız.

  Kıpır kıpır yerinde duramayan, enerjisiyle bizi neşelendiren miniğimize dileğini soruyoruz. Miniğimiz önce çok kararsız kalıyor sonra akülü arabada karar kılıyor. Çocuğumuzun dileğini gerçekleştirip kahkasında bir ses olmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: