BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Seher - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

   Bugün hastanemizin hematoloji servisinde Lösemi (Kan kanseri) tanısıyla tedavi görmekte olan 13 yaşındaki Seher ile tanışıyoruz. Bizi görünce ilk önce şaşırsa da sonrasında bize alışıyor ve varlığımızla mutlu oluyor. Hemen büyük bir heyecanla sohbetimize başlıyoruz.

   Bize kendini anlatıyor. Sekizinci sınıfta olduğunu, zamanının çoğunu ders çalışmakla geçirdiğini ve resim yapmayı çok sevdiğini öğreniyoruz. Dört kardeşin ikincisi olan Seher büyüdüğünde ressam olmak istediğini ve bunun için güzel sanatlar lisesine gitmek istediğini de bizimle paylaşıyor. Kardeşleriyle çok güzel vakit geçirdiğini, onlarla çok eğlendiğini söylüyor. Bu anları kaydetmenin mümkün olmadığını bildiği için çok üzgün olduğunu öğreniyoruz. Sohbetimizin sonunda yüzü gülen Seher ile fotoğraf çekiniyoruz. Seher'e son olarak dileğini soruyoruz. Uzun ve heyecanlı bir düşünme süresinin ardından ''mavi instax'' istediğini öğreniyoruz.

   Siz de Seher'in bu dileğini gerçekleştirerek ona kocaman bir gülümseme hediye etmek istemez misiniz?

  Hediyemiz elimize ulaştığında heyecanla Seher'in annesi , Şirvan Hanım'ı aradık. İki gün içinde hastaneye geleceklerini ve hediyeyi Seher'e direkt bizim vermemizi istediğini söyledi. Hastaneye geldikleri gün tekrar aradığımızda Seher bizi merakla ve heyecanla bekliyordu. Yanına gidip hediyesini verdiğimizde çok sevindiğini, artık her anının ölümsüzleşebileceğini dile getirdi. 

  Seher' in yüzündeki bu tebessüme ortak olmamızı sağlayan gönüllümüze teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: