BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nurullah - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Adölesan  servisine gittiğimizde 18 yaşında olan kardeşimiz Nurullah ile tanışıyoruz. Nurullah'ta doğumdan beri meningomyelosel (omuriliğin doğuştan dışarı doğru fıtıklaşması) olduğunu öğreniyoruz. İlk başlarda pek iletişim kuramıyoruz, biraz çekingen duruyor bize karşı. Sonra Trabzonspor'dan bahsedince yüzünde çok güzel bir gülümseme oluşuyor ve canlılık geliyor. Trabzonspor'dan konuşunca açılıyor bize karşı. Futbolu çok sevdiğini Trabzonspor'u daha da çok sevdiğini anlıyoruz biz de. Sonra kitap okumayı çok ama çok sevdiğini de öğreniyoruz. Özellikle macera kitaplarını.

Daha sonra dileğini sorduğumuzda Trabzonspor futbol topu istiyor. Nurullah kardeşimizin dileğini gerçekleştirerek onu mutlu etmek istemez misiniz?  

Nurullah kardeşimizin yanına gittiğimizde dinlendiğini görüyoruz. Annesi bize çok sıcak davranıyor hatta ondan Nurullah'ın bizi beklediğini bile öğreniyoruz. Kitap okumayı çok seven Nurullah'ın başucunda bir sürü kitap durduğunu fark ediyoruz. Kitaplarla ilgili sohbet ediyoruz biraz. Sohbet ısınmaya başlamışken Trabzonspor'dan konu açılıyor ve sohbet iyice koyulaşıyor. Konunun üzerine de kardeşimizin istediği Trabzonspor topunu ona teslim ettiğimizde sevinci yüzünden okunuyor. Nurullah'a bu sevinci yaşatan gönüllüsüne teşekkür ederiz. :))

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: