BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

   Bugün hastanemizin adölesan servisinde IgA vasküliti tanısıyla (bir tür damar romatizması) yatmakta olan 6 yaşındaki Mustafa ile tanışıyoruz.Mustafa bizi  parlayan gözleri, meraklı yüz ifadesiyle karşılıyor. Hemen koyu bir sohbete dalıyoruz. Sohbetimiz boyunca Mustafa'nın Ankara'yı çok sevdiğini öğreniyoruz ve ilerde beraber Ankara turu yapmak üzere sözleşiyoruz miniğimizle. Bu esnada Mustafa bizimle okuldaki maceralarını  paylaşıyor. 1. sınıfa gittiğini, bugün 'i' harfini yazmayı öğrendiğini ve  büyüdüğünde gökbilimci olmak istediğini öğreniyoruz. Mustafa'ya jenga oynamayı teklif ediyoruz onun da isteği üzerine hep birlikte jenga oynadıktan sonra ziyaretimizin sonlarına doğru Mustafa'ya dileğini soruyoruz. Mustafa bir süre düşündükten sonra bize minecraft seti istediğini söylüyor.

   Siz de Mustafa'nın dileğini gerçekleştirip miniğimizin tebessümünde pay edinmek ister misiniz? :)

Hediye elimize ulaştığında heyecanla Mustafa'nın annesi , Nilüfer Hanım'ı aradık. Bir sonraki gün hastaneye geleceklerini ve hediyeyi elden almak istediklerini söylediler. Bir sonraki gün tekrar aradığımızda Mustafa bizi heyecanla bekliyordu. Yanına gidip hediyesini verdiğimizde çok sevindiğini dile getirdi. 

Mustafa'nın yüzündeki bu tebessüme neden olan gönüllümüze teşekkür ediyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: