BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Fatıma Zehra - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1
1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Yeni bir ziyaretin heyecanı ile Hematoloji servisine çıkıyoruz. Tanışacağımız miniğin odasına doğru yöneliyoruz. İçeride bizi meraklı gözlerle karşılayan 4 yaşındaki Fatıma Zehra ile tanışıyoruz. Miniğimize Non Hodgkin Lenfoma (Bir çeşit bağışıklık sistemi ile ilgili kanser.) tanısı konmuş. Fatıma Zehra başta çekingen davransa da oyun oynama teklifimize hayır diyemiyor. Eşleştirme oyununu oynamaya karar veriyoruz ve şekilleri diziyoruz. Fatıma Zehra şekilleri hiç zorlanmadan eşleştiriyor ve oyunu çok seviyor. Oyun esnasında pembe olan şekli gösterip en sevdiği rengin pembe olduğunu söylüyor. Merak edip ona büyüyünce ne olmak istediğini soruyoruz ve bize öğretmen olmak istediğini söylüyor. Aldığımız bu cevap yüzümüzde gülümsemeye yol açıp bizi oldukça mutlu ediyor. Sohbetimiz eşliğinde oyunu tamamlıyoruz ve Fatıma Zehra bize boyama yapmayı da çok sevdiğini söylüyor. Biz de hemen boyama kitabını ve boya kalemlerini hazırlayıp boyama yapmaya koyuluyoruz. Miniğimizin boyama yaparken en çok tercih ettiği rengin pembe olduğu da gözümüzden kaçmıyor. Birlikte boyama yaptıktan sonra miniğimize dileğini soruyoruz. Bize beğendiği elbiseleri gösterip dileğinin "Pamuk Prenses Kostümü ve Beyaz Elbise" olduğunu söylüyor. Vaktin nasıl geçtiğini anlamasak da veda vakti geliyor ve miniğimizle en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle yanından ayrılıyoruz. Siz de gözlerinin içi parlayan tatlı miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip mutluluğunda pay sahibi olmak ister misiniz?

Hediye teslim etmenin mutluluğuyla Fatıma Zehra'nın yanına gidiyoruz. Bizi gören miniğimiz çok seviniyor ve biz de onu daha fazla bekletmeden dileğini teslim ediyoruz. Dileğinin geldiğini gören miniğimiz çok mutlu oluyor ve çok teşekkür ediyor. Onu bu denli mutlu eden gönüllümüze teşekkür ediyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: