BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ebru - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

    Kasım ayının ortasında bulduğumuz bu güzel havada bizi kimin karşılayacağını bilmeden adölesan servisine doğru yola çıkıyoruz. Çekingen adımlarla girdiğimiz kapının ardında bizleri şaşırmış halleri ve içten gülümsemeleriyle Ebru, annesi ve babası karşılıyor. Kendimizi tanıtıyoruz, Ebru’yla tanışıyoruz. Ebru 13 yaşında Epilepsi (sinir hücrelerinde meydana gelen anormal elektriksel aktivite) tanısı ile tedavi görüyor.

    Ebru başlarda bizim onu ziyaret etmemize biraz şaşırıyor ama zaman geçtikçe birbirimize ısınmaya başlıyoruz. Ebru ve ailesi Ağrılı. Onlardan Ağrı'nın nasıl bir yer olduğunu öğreniyoruz. Ağrı'nın ünlü bir yemeğini sorduğumuzda Ebru kelledoş cevabını veriyor. Merak edip telefonlarımızdan kelledoş yemeğine bakıyoruz. Ebru'nun okulda biraz zorlandığını ama ilerde psikolog olmak istediğini öğreniyoruz. Eğer isterse her şeyi başaracağını söylüyoruz ve onun da bunu umduğunu öğreniyoruz. Bu minik sohbetlerimizin ardından kurallarını beraberce biraz da komik bir şekilde öğrendiğimiz unoyu oynamaya başlıyoruz. Birkaç el oynadıktan sonra kuralları iyice öğreniyoruz ve daha çok eğleniyoruz. Tabiki sonucunda kazanan Ebru oluyor. Kazandığını söylediğimizde bu oyunu çok sevdiğini ve tekrar oynayacağını söylüyor.

    Ebru'ya dileğini sorduğumuzda çekinerek de olsa sessizce kulağımıza "pembe bir bisiklet" istediğini söylüyor. Bu dileğini gerçekleştirebileceğimizi söylediğimizde ise şaşırıyor ve çok mutlu oluyor. Evlerinin bahçesinde bisikletini sürmek istediğini dile getiriyor. Onunla tanıştığımıza memnun olduğumuzu söyleyip yanından ayrılırken bizi çok sevdiğini ve tekrar gelmemizi istediğini söylüyor. Ebru'nun dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülümsemeye sebep olmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: