BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Bulut - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1
1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Bugün yeni bir çocukla tanışacak olmanın heyecanıyla servise çıkıyoruz. Uygun odayı öğreniyor ve ardından elimizdeki oyuncaklarımızla odanın kapısını çalıyoruz. Bizleri mahzun bakışlarıyla Bulut karşılıyor. Bulut 8 yaşında, pek uslu pek sessiz bir çocuk. Kronik inflamatuvar demiyelinizan polinöropati (ilerleyici, ataklar veya iyileşmeler halinde seyreden öz bağışık kaynaklı sinirlerin iltihabi hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi görüyor. Odada durmaktan sıkıldığını sezdiğimiz miniğimizle sohbet etmeye başlıyoruz. Tabii ki bir yandan da jenga oyununu kuruyor ve oynuyoruz. Sandığımızdan çok daha başarılı bir performans sergiliyor ve hepimizi yeniyor, çünkü jengada Bulut bir usta! :) En çok resim dersini sevdiğini öğrendiğimiz miniğimizle oyundan sonra da yanımızda getirdiğimiz boyama kitaplarıyla boyama yapmaya başlıyoruz. Birbirimize boyadığımız hayvanların isimlerini soruyor, renklerine birlikte karar veriyor ve çıkardıkları sesleri taklit ederek eğleniyoruz. Bulut ahtapot ile bizim aracılığımızla tanışıyor. :) İlerleyen dakikalarda futboldan konu açıldığında gözleri parlıyor ve başlıyor bize Beşiktaş'ı ne kadar sevdiğini anlatmaya. Kartal selamını vermeden olmaz tabii ki! :)  Ayrıca Bulut'un en büyük tutkularından birisi de arabalar. Büyüklü küçüklü siyahından kırmızısına yeter ki araba olsun. Her birine bayılıyor, çok seviyor. :) Bizden ne istersin diye sorduğumuzda da bütün araba çeşitlerini masaya yatırıyor ve en sonunda parıldayan gözlerle kırmızı akülü araba istediğine karar veriyor. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek Bulut'u havalara uçurmaya ne dersiniz? :)

Bulut bir an önce hediyesine kavuşacağı günü bekliyordu. Akülü arabasının geldiğini haber verdiğimizde çok mutlu olmuş, heyecandan yerinde duramamış. Anlayacağınız tam anlamıyla havalara uçmuş! :) Bugün de hediyesini teslim ettik. Miniğimizi en büyük dileğine kavuşturduğu için gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: