BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşegül - Karadeniz Teknik TIP FAKÜLTESİ

1

Karadeniz Teknik Logo

Detaylar:

Büyük bir heyecanla 20 Şubat günü çocuğumuzla tanışmak için hematoloji servisine gidiyoruz. Gittiğimiz odada bizi Ayşegül adında çok güzel genç bir kız karşılıyor. İlk karşılaştığımızda güler yüzü bizi çok etkiliyor, pozitif enerjisini bize geçiriyor. Sohbet etmeye başladığımızda 17 yaşında lisede sağlık bölümünde okuyan genç bir kızla tanışıyoruz. İlerde de anestezi bölümü seçmek istediğini söylüyor. Konuşmamız ilerledikçe ondan daha çok etkilenmeye başlıyoruz. 9 ay önce lösemi tanısıyla hastaneye yatmasını ve ondan sonra bu hastalıkla nasıl baş ettiğini bize anlatıyor. Onunla mangala oynarken bize sanki uzun zamandır tanışıyormuşcasına içten ve güleryüzlü davranıyor, tabii bu arada da oyunu ilk defa oynamasına rağmen bizi yeniyor. Müziği çok sevdiğini ve bazen servisteki hastalara  şarkı söylerek onlara moral ve  motivasyon verdigini anlatıyor. Hatta müziği o kadar çok seviyor ki birçok müzik aletini çalmaya meraklı olduğunu ve bunu gerçekleştirmeyi çok istediğini söylüyor. Bu 9 aylık süreç boyunca kuzeninin gitarını ödünç alarak kendi kendine gitar çalmayı öğrenmiş. Şimdi onun en çok istediği şey ise kendine ait bir gitarının olması. Siz de hayata dolu dolu bakan bu güzel çocuğun dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyesini vermek için Ayşegül ile hastanede buluştuğumuzda yine tüm enerjisiyle bizi karşıladı. Yüzünden hiç eksik olmayan neşesi elimizdeki gitarı görünce daha da arttı. Ayşegül'ün hayallerine kavuşmasını sağlayıp onu çok mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz! :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: