BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe İdil - İstanbul TIP FAKÜLTESİ

İstanbul Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin genel Pediatri servisinde güzeller güzeli prensesimiz Ayşe İdil ile tanıştık. Ayşe İdil 5 yaşında ve astım tanısıyla (Havayolu darlığıyla seyreden akciğer hastalığı) hastanemizin misafiri. Odaya ilk girdiğimizde utangaç davransa da boya yapmayı teklif ettiğimizde ilgisini çekmeyi başardık. Başladık çok sevdiği Harika Kanatlar’ı boyamaya. Sürekli pembe rengi kullanmasından en sevdiği rengin pembe olduğunu öğrendik. Zaman geçtikçe utangaçlığını üstünden atan prensesimiz annesinin de teşviğiyle çok güzel şarkılar bildiğini bize kanıtladı ve ona eşlik ederken güzel gülümsemesiyle gönlümüzü fethetti. Boyamalarımızı bitirdikten sonra beraber buz kırma oyunu oynamaya başladık. Hevesli bir o kadar da azimli hareketleriyle bu oyunda da çok başarılı oldu. Sohbetimiz sırasında ileride meslektaşımız olmak istediğini öğrendik. Zamanın nasıl geçtiğini anlamazken sıra dilek almaya geldi. Ona bizden bir isteğin var mı diye sorduğumuzda bizden pembe atlı bir müzik kutusu istediğini söyledi. Miniğimizin bu dileğini yerine getirerek gülümsemesine katkıda bulunmak ister misiniz?

Güzelleri güzeli prensesimiz Ayşe İdil’in hediyesi elimize ulaşınca ona ulaştırmak için sabırsızlanmaya başladık. Annesiyle iletişime geçtiğimizde ertesi gün hastaneye kontrole geleceklerini öğrendik. Hemen harekete geçtik ve Ayşe İdil’i hediyesiyle buluşturduk. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Ona hediyemizi ulaştıran gönüllümüze teşekkür ederiz. İyilikle kalın.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: