BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ardil Aren - İstanbul TIP FAKÜLTESİ

1
1

İstanbul Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisine yaptığımız ziyaret sırasında uykusundan yeni uyanırken bulduk Ardil'i.  Ardil 2.5 yaşında ve hastanemizde Medullablastom ( Merkezi sinir sistemi tümörü ) tanısı ile yatıyor. Yarı uykulu yarı uyanık bize baktı. Oyun oynamaya geldik dediğimizde ilk başta kalkmak istemedi, gidelim mi dediğimizde ise gitmeyin dedi sevimli Ardil. Biz de yanında kaldık ve getirdiğimiz oyun hamurlarını, hamur kalıplarını ve boyama kitaplarını gösterdik. Hevesle kalktı ve oyunumuza başladık. Kırmızı hamurumuzla oynarken kalıplar ile yıldız, kalp, kare, daireler yaptık. Üçgen ve daireyi karıştıran şirin arkadaşımıza annesi ile doğrusu öğrettik, akıllı Ardil çok çabuk öğrendi. Sonra bir sürü arabası olduğunu öğrendik Ardil'in, bize arabalarını gösterdi, bazılarının isimlerini de söyledi. Arabalarının isimlerini ingilizce koyduğunu fark ettik ve sonradan öğrendik ki henüz 2.5 yaşında olmasına rağmen renklerin ve şekillerin ingilizcesini öğrenmiş bile. Kalıplar ile şekilli hamur yaparken de kalp şeklini ingilizce söylemişti zaten. Buradan da anlıyoruz ki minik arkadaşımız çok hızlı öğreniyormuş. Ardil'in sevdiği ilginç bir oyun vardı; bize de öğretti, beraber oynadık: Arabaları saklama oyunu. Oyun hamurumuz ile Ardil'in minik arabalarını sakladık. Bazen biz sakladık o buldu, bazen o sakladı biz bulduk. Yalnız arabaları saklarken oyun hamurundan da toplar yaptırdı bize Ardil, biz de keyifle yaptık. Sonra hamura saplanan yavru arabaları anneleri kurtardı. Bu sırada bizden bir dilek olarak ne istediğini sorduk, Ardil bizden Tayobüs seti istiyormuş. Ardil için götürdüğümüz minik hediyeleri ona bıraktıktan sonra ne kadar istemesek de gitmemiz gerektiğini söylüyoruz. Onun da bize gitmeyin demesi bizi üzse de Ardil ile tanıştığımız ve onunla oynayıp eğlendiğimiz için mutlu oluyoruz. Siz de Ardil'i daha da mutlu etmek ve yüzünde bir gülümse oluşturmak ister misiniz?

Bugün Ardil'in hastaneye yattığını öğrenince hediyesini teslim etmek üzere servisin yolunu tutuyoruz. Ardil bizi görünce çok seviniyor ve hediyesini açmak için sabırsızlanıyor. Beraber hediyesini açtıgımızda mutluluktan havalara uçuyor ve hemen oynamaya başlıyoruz. Yanından ayrılırken çok mutlu olduğunu söylüyor ve teşekkür ediyor. Biz de Ardil'i böylesine sevindiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: