BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Züleyha - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Bugün Züleyha ile tanıştık. Züleyha 3 yaşında ve hastanemizde Spina Bifida (Nöral tüp gelişim defekti) sebebiyle tedavi görüyor. Onunla oyun oynamak için geldiğimizi söylediğimizde gözleri parladı ve hemen bizi yanına çağırdı. Legoları gösterdiğimizde ise hemen aldı ve dökmeye başladı. Biz onunla araba, ev yapacağımızı düşünürken o bizi şaşırtarak legoları döküp geri toplamaya başladı. Meğerse oyuncaklarla oynamaktan çok onları toplamayı seviyormuş. Biz de bunu daha eğlenceli hale getirmek için renkleri kattık araya ve maviyi çok sevdiğini anlamış olduk. Bir süre sonra da 10’a kadar saymayı bildiğini keşfettik. Çok zeki ve tatlı bir kız. Onunla biraz sohbet ettik. Hangi çizgi filmleri çok sevdiğini sorduk. Pepe ve Niloya' yı söyledi ve hemen odasında bulunan Niloya balonunu gösterdi. Bu kez de balonla oynamaya başladık ve bu sayede onun kahkahalarını da duyduk. Yanımızda getirdiğimiz yüz boyalarını gösterdik. İlk başta çekindi ama önce bizim ellerimizi ve yüzümüzü boyamasını istedik. Şekiller çizmeye başladı ve bir süre sonra alıştı. Yanaklarını gösterdi ve kendisine de boyama yapmamızı istedi. Biz de ona yüz boyaması yaptık. Çok tatlı bir kedi oldu. Züleyha 'ya bizden ne istediğini sorduğumuzda bize uzaktan kumandalı akülü araba istediğini söyledi. Onun bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna aracı olmak ister misiniz?

 Bugün Züleyha'nın hediyesini teslim etmeye gittik. Bizi görünce çok sevindi. Arabasını çıkardığımızda heyecanlandı ve hemen binmek istedi.Arabasına bindirdik , Züleyha çok mutlu oldu. Arabası için bize ve gönüllüsüne çok teşekkür etti. Biz de Züleyha'yı böylesine mutlu eden gönüllüsüne çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: