BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sümeyye - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Minik dostumuz Sümeyye'yle tanışmak için odasına gidiyoruz. Sümeyye 10 yaşında ve fakültemizin hastanesinde Diabetes Mellitus (şeker hastalığı) tanısıyla tedavi görmekte. Odasına girdiğimizde uyuyordu. Daha sonra annesi onu uyandırdı. Bizi görünce ve onunla sohbet edip oyunlar oynayacağımızı söyleyince yüzünde büyük bir mutlulukla karışık şaşkınlık ifadesi oluştu. Çok sıcakkanlı bir dostumuz olduğu için kaynaşmamız uzun sürmedi. Kısa bir tanışma sürecinin ardından oyun oynamaya başladık. Tabii o sırada sohbetimiz devam ediyor Sümeyye'yle. İlk olarak Uno oyununu oynadık. Kendisi bu oyunu daha önceden oynamış ve çok başarılıydı. Hayran kaldık minik dostumuza. Büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorduğumuzda prensesimizin cevabı İngilizce öğretmeni oluyor. Oyunu oynarken de bir ara İngilizce konuşmaya çalışıyoruz ve çok eğlenceli zamanlar geçiriyoruz. Onun gülüşleri bizi de çok mutlu ediyordu. İngilizcesi de çok iyiydi miniğimizin. Sümeyye ilkokul 6. sınıf öğrencisi olduğunu ve okulda tüm arkadaşlarını çok sevdiğini söyledi. Derslerinden de en çok matematiği seviyormuş. Sevmediği bir ders yokmuş. Prensesimiz çok başarılıymış derslerinde. Birkaç kere Uno oynadıktan sonra boyama yapmak istedi. Resim yapmayı da çok seviyormuş. En sevdiği renk de maviymiş. Çok güzel boyama yaptık beraber, çok mutluydu o ve biz de onun mutluluğuyla daha çok mutlu olduk. Sonra da oyun hamurlarıyla oynamak istedi. Onun gibi güzel bir prenses yaptık oyun hamuruyla. Biz miniğimizle çok eğlenceli vakit geçirdik ve o da biz de çok mutlu olduk. O bu kadar mutluyken ona kendisinde olmasını çok istediği bir şey var mı diye sorduk. O da önce biraz düşündü ve daha sonra tüm derslerden test kitabı istediğini söyledi. Siz de minik prensesimizin bu dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğuna mutluluk katmak ister misiniz?

Sümeyye’nin hediyesini kendisine teslim ettiğimizde o güzel yüzünden etrafına gülücükler saçılıyor. Onun mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz .:)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: