BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hira Nehir - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Bir çocuğun gülüşü güneşin doğuşu gibidir. Çocuklarımızın hep gülmesi ve dünyamızın aydınlık olması da bizim elimizde. 

Bugün masum gülüşüyle hepimizi kendine bağlayan Hira ile tanıştık. Hira 10 yaşında ve Hemolitik Üremik Sendrom (böbrek yetmezliğine sebep olan bir çeşit hastalık) nedeniyle hastanemizde tedavi görmekte. Bizleri bekliyormuş sabırsızlıkla, görünce çok mutlu oldu. Bizde onu tanıdığımız için çok mutlu olduk. Hirayla çok güzel oyunlar oynadık, boyamalar yaptık. Hira konuşma arasında hastanelerde çok dolandığını, doktorları çok sevdiğini, büyüyünce kalp doktoru olmak istediğini söyledi. Hira daha önce ameliyathane gördüğünü ama diğer çocuklar gibi korkmadığını hatta merak ettiğini söyledi. Ona notlarını sorduğumuzda iyi olduğunu ama memnun olmadığını dile getirdi (kızımız idealist hep daha iyisini istiyor). Hira'ya dileğini sorduğumuzda ise biraz kararsız kalsa da sonunda “pembe orta boy destekli, sepeti ve zili olan bir bisiklet” istediğini söyledi. Onun bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna vesile olmak ister misiniz?

Hira Nehir'in hediyesini vermek için yanına gittiğimizde bizi sevinçli ve utangaç gözlerle karşıladı. Çok mutlu olduğunu güzel gülüşüyle bize gösterdi. Hira Nehir'e bu duyguyu yaşatan gönüllümüze teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: