BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Enes - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Minik dostumuz Enes'le tanışmak için odasına gittik. Enes 9 yaşında ve hastanemizde Kronik Polinöropati (Bir çeşit sinir sistemi hastalığı) tanısıyla tedavi görmekte. Odasına girdiğimizde yüzünde mutlulukla karışık şaşkınlık ifadesi oluştu. Çok sıcakkanlı bir dostumuz olduğu için kaynaşmamız uzun sürmedi. Kısa bir tanışma sürecinin ardından oyun oynamaya başladık tabi o arada sohbetimiz devam etti. İlk olarak Mangala oynadık. Zeki bir arkadaşımız olduğu için oyunu öğrenmesi uzun sürmedi. Oyunun kazananı Enes oldu. Enes 2. sınıf öğrencisi olduğunu ve arkadaşlarını çok sevdiğini söyledi. En sevdiği dersi sorduğumuzda İngilizce cevabını verdi. Mangaladan sonra Uno oynadık. Enes bu oyunu da kısa sürede öğrendi ve oynadığımız oyunların çoğunluğunu o kazandı. Daha sonra boyama yapmaya başladık. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu söyledi. Dostumuzun boyama yeteneği de gayet iyiydi. O sırada büyüyünce ne olmak istediğini sorduk. Büyüyünce asker olmak istediğini söyledi. Sohbetimiz boyunca yüzünden gülücükler eksik olmayan Enes'in bizden dileği Lisanslı Galatasaray Eşofman Takımı oldu. Siz de Enes'in bu dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna katkıda bulunmak istemez misiniz? :)

Bugün hastaneye kontrole gelen yakışıklı Enes'imize hediyesini teslim etmeye gittik. Sıcacık bakışlarıyla bizleri karşılayan Enes'e poşetleri gösterince tebessümü koca bir gülüşe döndü. :) Heyecanla poşetleri açtık ve hemen ceketi giydirdik. Bize teşekkür etmeye bir türlü son veremezken formayı görünce şaşkınlığını gizleyemedi ve kocamaan sarıldı. :) Enes'i böylesine mutlu eden ve bu mutluluğa şahit olmamızı sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz :))

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: