BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ceylan - Gaziantep TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gaziantep Logo

Detaylar:

Bugün pediatri servisinde Nefrotik Sendrom (bir çeşit böbrek hastalığı) teşhisiyle tedavi gören, her ne kadar 5 yaşındayım ben dese de 4 yaşındaki minik Ceylan’la tanışıyoruz. Elimizdeki oyuncaklara bakıp gözleri parlayarak “ Benimle oynamaya mı geldiniz? ” diyor. Evet cevabımızla birlikte bizi de peşinden sürükleyerek koşa koşa yatağına zıplıyor. Getirdiğimiz legolarla kule yaparken sohbet ediyoruz. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda sebzeci olmak istediğini öğreniyoruz, sebzeli yapboz oyununu da çok seviyor bu yüzden. Oyun hamurundan uçak yaparken aramızdaki iletişim iyice ilerliyor. Yüz boyama kalemini alıp kahkahalar atarak hepimizin yüzünü maviye boyuyor, kendisi de nasibini alıyor tabii bu boyadan. Yüzünü silmeye çalışınca yayılan boya adeta bi Şirine gibi görünmesine sebep oluyor. Dileğini sorduğumuzda önce siz ne isterseniz diyor, çekiniyor. Sonra pembe uzaktan kumandalı araba  istediğini söylüyor. Minik  Şirine'mizin bu dileğini yerine getirip yüzünde bir gülücük olmak ister misiniz? :)

Bugün Ceylan’ı hediyesini vermek için ziyaret ettik. Bizi elimizde hediyelerle görünce koşarak yanımıza geldi ve hediyelerini elimizden alıp sabırsızlıkla açmaya başladı. Her birini ayrı ayrı sevdi ve hepsiyle oynamaya başladı. Ceylan’ın dileğini gerçekleştiren ve diğer küçük oyuncaklarla da mutluluğunu katlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: