BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Selma - Gazi TIP FAKÜLTESİ

1
1

Gazi Logo

Detaylar:

Bugün servise bir miniğimizin daha gülümsemesine tanık olmak için çıktık ve Selma ile tanıştık. Selma 13 yaşında FMF (Ailesel Akdeniz Ateşi, tekrarlayan ateşli karın ağrısı ataklarıyla seyreden bir hastalık) tanısıyla hastanemize gelmiş. Oyun odasındaki diğer çocuklardan birazcık büyük olduğu için sıkıldığını anlamıştım ve biz de hemen sohbet etmeye başladık. Bana okulundan, ailesinden ve ileride aşçı olmak istediğinden bahsetti. Yemek yapmayı çok sevdiğini, yeni tarifler denemeye bayıldığını söyledi. Sonra birlikte, "Bil bakalım" oynadık. Müthiş bir hafızaya sahip olan Selma bütün oyunlardan galibiyetle ayrıldı. Sohbetimiz sırasında tam bir kitap kurdu olduğunu anlamıştık ve ona yanımızda getirdiğimiz hikaye kitabını hediye ettik.  Bir an önce okuyup bitirmek için sabırsızlandığını söyledi. Selma gerçekten yaşına göre aşırı olgun ve çok zeki bir kızımız. Ayrılma vakti yaklaşırken çok istediği bir dileğini gerçekleştirmek istediğimizi söylüyoruz. Birden gözleri parlıyor ve mor 26 jant bir bisiklet istediğini söylüyor. Siz de onun bu hayaline ortak olup mutluluğuna şahit olmak istemez misiniz? :)

Hediyesini büyük bir merakla bekleyen Selma bisikletine kavuştu. Hayallerindeki bisiklete ulaşmasını sağlayan gönüllümüze Selma ve ailesi adına çok teşekkür ediyoruz. İyilikle kalın. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: