BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sakıp - Gazi TIP FAKÜLTESİ

1

Gazi Logo

Detaylar:

Bugün serviste Ankara'nın puslu havasının aksine içimizi ısıtan sımsıcak bir ortam vardı. Odaya girdiğimizde bizleri yemyeşil gözleriyle karşılayan miniğimiz Sakıp’la tanıştık. Sakıp’ın konjenital aort stenozu tanısıyla (kalp rahatsızlığı - damar darlığı) yaklaşık bir aydır hastanemizde misafir olduğunu öğrendik. Yaşını sorduğumuzda 10 yaşında olduğunu söyledi. Daha sonra onun en sevdiği oyun olan Jenga oynadık ve adeta bir Jenga fatihi olduğunu fark ettik. Sakıp bu oyunu okulda arkadaşlarıyla oynadığını anlattı ve bu işin ehli olarak taktiklerinden mahrum bırakmadı bizleri. Odaya girip "Bunlar kim Sakıp, doktorlar mı hemşireler mi?" diye soranlara "Onlar benim doktor arkadaşlarım" diye cevap vermesiyle de ayrı mutlu etti bizi. Oyun sırasında bizlere en sevdiği dersin matematik olduğundan ve büyüyünce komanda olmak istediğinden bahsetti. Ona dileğini sorduğumuzda iki ay önce bir parkta akülü araba gördüğünü ve o günden beri onu alabilmek için para biriktirdiğini öğrendik. Kumbarasına her para attığında daha ne kadar atması gerektiğini soruyormuş sabırsız yakışıklımız. Siz de Sakıp’ın  Ferrari model lacivert akülü arabası hayalini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Hayalini kurduğu akülü arabayı yakışıklımız Sakıp’a ulaştırdık. Bu dönemi miniğimizin gözlerindeki mutlulukla kapatmış olduk. Yakışıklımızın bu hayalini gerçekleştirerek onu bu kadar mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: