BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Songül - Fırat TIP FAKÜLTESİ

Fırat Logo

Detaylar:

Perşembe günkü Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Servisini ziyaretimizde Songül’le tanışma fırsatı bulduk. Güzel kızımız Songül 12 yaşındaymış. Başlarda azıcık çekingen görsek de onu, sonralarda güzelce muhabbete daldık. En sevdiği dersi sorduğumuzda matematik cevabını aldık kızımızdan. Puzzle mı boyama mı yapmak istersin diye sorduğumuzda ise ilk olarak puzzle’ı tercih etti ve 3 dakika içerisinde bizim bile bitiremeyeceğimiz puzzle’ı tamamladı. Daha sonra boyama yapmaya geçtik Songül’le. Muhabbetimize ve boyamamıza devam ederken ilerde olmak istediği mesleği sorduğumuzda doktor veya avukat cevabını alıyoruz. “Neden doktor olmak istiyorsun?” diye sorduğumuzda “hasta insanların hayatını kurtarmak için” diyor iyi niyetli kızımız. “Peki neden avukat olmak istiyorsun?” diye sorduğumuzda ise “İnsanları savunabilmek için” diyor güzel Songülümüz. Muhabbet ilerlerken ise “Bir dileğin olsa ne dilerdin?” diye sorduk Songülümüze. Önce biraz düşündü ve sonrasında “Sanırım bisiklet isterim,kardeşimin bisikleti oldu ama benim hiç bisikletim olmadı.” diye yanıtladı. Bir de rengini pembe istediğini söyledi. Vedalaşırken ise “Bir daha ne zaman gelirsiniz?” diye sordu Songül. Biz de bir dahaki buluşmamızın hediyesini teslim ederken olacağını söyledik. Peki siz güzel kızımız Songül’ün dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki tatlı gülümsemeye,içindeki o sevince vesile olmak ister misiniz?

Songül’ü arayıp bisikletinin geldiğini söylediğimizde telefonda o kadar sevindi ki ağzı kulaklarına vardı. Sabırsızlıkla bisikletini beklediğini söyledi. Bisikletini teslim etmeye gittiğimizde ise mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Onun bu denli mutlu olmasını sağlayan,yüzündeki bu sevimli gülümsemeye vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :). 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: