BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İbrahim - Fırat TIP FAKÜLTESİ

1

Fırat Logo

Detaylar:

Çocuk romatoloji servisinde yatan 14 yaşındaki İbrahim ile havaların soğuk olduğu 5 Mart günü tanıştık. 3 arkadaş serviste gezerken kendisini kapı aralığından görüp annesinden izin alıp yanına girip tanışdık. İbrahim gayet sıcakkanlı bir kişilikti. Kendisi FMF (ailesel akdeniz ateşi) hastalığı nedeniyle hastanemizde yatıyordu. Hemen bize alıştı, birlikte muhabbet ettik. Sıra oyun oynayıp resimlerle vakit geçirmeye geldiğinde kendisi 'Resim kitabını kardeşime hediye götürsem ve onunla birlikte boyasam olur mu?' diyince bizde bu vefakar çocuğumuza hemen hediye paketinden kardeşine de götürebileceği resim kitapları seçtirdik. Kendisinden dileğini istediğimizde bize 8 kardeş olduğunu ve bisikletlerinin olmadığını bunun için bisiklet istediğini söyledi nasıl bir şey istersin dediğimizde fark etmez cevabını aldık


İbrahim vefakar bir kardeşimiz oldu. Kendisi bir an önce iyileşip Diyarbakıra kardeşlerinin yanına gidip birlikte onlara birlikte vakit geçirmek, bisiklet sürmek ve ders çalışıp vatanına hayırlı bir polis olmak istiyor. 


Sizde İbrahim gibi vefakar ve fedakar kardeşimize hayallerindeki bisiklet için destek olmak istemez misiniz?

İbrahim’e çok istediği bisikletini teslim ettik. İbrahim’in dileğini gerçekleştirerek onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: