BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hüseyin - Fırat TIP FAKÜLTESİ

1

Fırat Logo

Detaylar:

 Fakültemizde yeni başlayan projemizde ilk ziyaret için heyacanla gittiğimizde. Genel serviste yatan yakışıklı  Hüseyin ile tanıştık; Hüseyin 11 yaşında, pediatri servisinde yatan, Sistemik jia hastalığıyla (çocukluk çağında başlayan sebebi bilinmeyen bir çeşit eklem rahatsızlığı) savaşan bir kardeşimiz. Biz 3 arkadaş, tanışıp beraber keyifli vakit geçirmek amacıyla Hüseyinin odasına ziyarete  girdiğimizde annesiyle birlikte oturuyor, telefonda oyun oynuyordu. Bizi görünce ilk başta şaşırsa da elimizde kendisi için getirdiklerimizi görünce heyecanlandığı ve mutlu olduğu belliydi. Yanına gidip muhabbete başladık, kendimizi tanıttık. İlk 10 dakika biraz çekingendi ama sohbet ettikçe rahatladı ve muhabbetimize katıldı. Sonrasında ona Puzzle mı boyama mı diye sorduk ve puzzle yapmayı tercih etti. Başladık hep bir elden uğraşmaya. Hızlı hızlı yerlerine yerleştirip tamamlıyordu. Önceden de severek oynarmış meğerse, tecrübeliymiş.  Puzzle oynayıp sohbetimize devam ederlen Okulda en sevdiği dersin ne olduğunu sorduğumızda kendisinin matematik aşığı olduğu ortaya çıktı ve sorduğumuz tüm işlemleri aklından hemen çözdü Boş zamanında futbol oynayamak istediğini ancak hastanede olduğu için oynayamadığını bize ifade etti . Puzzle'ın  tamamlandığı sırada dileğini sorduk minik doktorumuza. Bir miktar düşündü, seçenekleri arasından eleye eleye bir forma istediğine karar verdi. Tuttuğu takım da Galatasaray olunca bir Muslera imzalı arkasında isminin yazdığı 6 numaralı GS formasını istedi. Bunun hayalini kurmak bile onu nasıl mutlu ettiği gözlerinden okunuyordu yakışıklımızın. Kim bilir formasını giydiği zaman ne kadar da sevinecektir.

Peki siz; Hüseyin kardeşimizin mutluluğuna vesile olmak, onu hastahane ortamından bir nebze olsun uzaklaştırıp farklı dünyalara götürmek istemez misiniz?

Hüseyin'in hastanemize kontrole geleceğini duyunca aldık hediyesini elimize, heyecanla gittik miniğimizin yanına. Kendisi ve ailesi de, hayali olan Galatasaray formasını görünce gülücükler saçıp çok mutlu oldular. Bu tatlı sevincine vesile olan Sarı Kırmızı Platform Derneğine çok teşekkür ediyoruz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: