BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zeynep - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisinde güzeller güzeli Zeynep ile tanıştık. Zeynep 12 yaşında ve Kronik Miyeloid Lösemi (bir çeşit kan kanseri) sebebiyle hastanemizde bulunuyor.

Odaya girdiğimizde yemyeşil gözleri ve yüksek enerjisiyle bizi karşıladı. Bu çok akıllı ve tatlı kızımızla bir yandan sohbet edip bir yandan oyun hamurundan şekiller yapmaya başladık. Bir videoda oyun hamurundan kedi yapıldığını gördüğünü ve kedi yapmak istediğini söyledi. Kediyi yaparken okulunu ve arkadaşlarını çok sevdiğinden bahsetti bize. Ders çalışmayı çok seviyormuş ve öğretmeni ona hayal gücünün çok geniş olduğunu söylemiş. Zeynep'in doktor olmayı istediğini öğrendik, biz de onun mükemmel bir doktor olacağını söyledik. Onu ziyaret ettiğimiz için çok mutlu olduğunu söyledi. Zeynep'e dileğini sorduğumuzda macera ve fantastik türündeki kitapları çok sevdiğini ve dileğinin Harry Potter Kitap Seti olduğunu söyledi. Zeynep'in dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Zeynep yaklaşık bir hafta önce taburcu olmuştu, kontroller için hastaneye geldiğini haber aldıktan sonra hediyesini teslim etmek için hemen yanına gittik. Kitaplarını gördüğünde çok mutlu oldu. Hepsini heyecanla okuyacağına eminiz. Yüzündeki bu gülümsemenin sebebi olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: