BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sudenaz - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Adölesan servisinde, içimizi gülümsemesiyle ısıtan prensesimiz Sudenaz’la tanıştık. 14 yaşında olan ve Pankreatit (Pankreas İltihabı) tanısıyla hastanemizde kalan prensesimiz, odaya ilk girdiğimiz anda bizi gördüğüne çok sevindi ve bizlere çok sıcak davrandı. Bize karşı bu şekilde samimi olunca onunla oyun oynamak istedik ve başladık Jenga oynamaya. Jenga oynarken farkettik ki prensesimiz çok dikkatli ve becerikli biriydi. Biz sürekli taşları yıktık ama o çok başarılı bir performans göstererek taşları hiç yıkmadı. :) Daha sonra kelime oyunumuza geçtik. Bildiği kelimelerle bizi çok şaşırtan prensesimiz, oyunu da açık ara farkla kazandı. Bu başarının sırrını sorduğumuzda da annesiyle televizyondan Kelime Oyunu adlı yarışmayı büyük bir ilgiyle izlediğini söyledi. Oyun esnasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz tatlı kızımız bize bir kardeşi olduğunu ve onu çok sevdiğini anlattı. İleride ne olmak istediğini sorduğumuzda psikolog olmak istediğini belirtti. Nedenini merak edip sorduk ve bizlere "Ben çok iyi bir dinleyiciyim. Arkadaşlarım hep öyle söyler." cevabını verdi. Güzeller güzeli prensesimizle yakınlık kurduktan sonra bu dünyadaki en çok istediği şeyi sorduk. Prensesimiz Fenerbahçeli olduğunu ve Fenerbahçeli futbolcuların imzalarının yer aldığı bir futbol topu istediğini söyledi. Siz de bu sıcak gülümsemesiyle içimizi ısıtan prensesimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün Sudenaz'ımızın hediyesi geldi. Güzel kızımız önce imzalı bir futbol topu istese de sonradan imzalı bir forma istediğine karar verdi. Gittiğimizde Adölesan servisinde bizi bekliyorlardı. Önce annesiyle karşılaştık güler yüzüyle karşıladı bizi, hemen odaya girdik. Sudenaz elimizdeki hediyeyi gördüğü anda biz de hayatımızda gördüğümüz en samimi gülümsemeyle karşılaştık. Sonra paketi açtı, imzalı formasını gördüğü zaman minnet kokan gözlerle bizlere baktı. Kardeşine de bir tane geldiğini gösterdik. Birazcık duygulandı. Hemen giydirdi annesi formayı. O kadar mutluydu ki. Ona hayatta hâlâ umudun olduğunu hatırlattığınız için siz gönüllümüze ne kadar teşekkür etsek azdır, iyi ki varsınız. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: