BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sena - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Kayseri'nin kış gününü aratmayan serin ama bir o kadar da güneşli bir sonbahar gününde çocuk hastanesine doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz.

Sena, onkoloji servisinde teratoma (bir çeşit germ hücreli yumurta tümörü) tanısıyla ağırladığımız 11 yaşında zeki bir genç kız. Odaya girer girmez, maskesinin altından bile hissedebildiğimiz kocaman gülümsemesi ve hayat enerjisiyle içimizi ısıtıyor. 

Bir yandan kelime oyunu oynamaya bir yandan da birbirimizi tanımaya başlıyoruz. Sena koyu bir Aamir Khan hayranı; hemen filmleri olsun, şarkıları olsun heyecanlı heyecanlı bize Aamir Khan'ı anlatıyor. Hatta birimiz hatırlayamayınca annesinin söyleyişiyle "sabahtan beri dinledikleri" bir müzik videosunu açıyor ve Sena sayesinde Aamir Khan'la tanışmış oluyoruz. 

Aamir Khan'nın yanı sıra Sena'nın bir dolu ilgi alanı var. Spordan, özellikle de savunma sporlarından hoşlandığını söyleyen Sena'nın paten, buz pateni ve snowboard yaptığını annesinden öğreniyoruz.

Söz hoşlandığı şeylerden açılınca gelecekle ilgili hedef ve hayallerini soruyoruz  ve çocukları "çoook" seven Sena çocuk doktoru olabileceğini ancak aynı zamanda anaokulu öğretmenliğinin de ihtimaller içinde olduğunu belirtiyor. Üzerine ekliyor, "Komutan da olabilirim, oyuncu olmayı da çok isterdim!" 

Hedefleri bile çeşit çeşit olan Sena'nın hayal dünyası da çok geniş. Parise gidip Louvre Müzesini gezmek, ailesiyle bir karavanla "her yeri" gezmek kocaman dünyasının buraya sığdırabileceğimiz küçük bir kısmı. 

Sena'ya dileğini sorduğumuzda Aamir Khanla tanışmak, onunla sohbet etmek istediğini söylüyor. Güzel arkadaşımızın dileğini gerçekleştirip, isteyince her şeyin mümkün olabileceğini göstermek ister misiniz?  

ENGLISH

On a cold but sunny autumn day of Kayseri, we headed to the Children Hospital. Although the air was clear, sun was not able to keep our bones warm. But thinking about the kids and friends we would meet kept us motivated to go there no matter how cold or hot the weather is.

Once we arrived, Sena is welcoming us in her room at oncology service. 11 years old Sena was diagnosed with “teratome”, a kind of germ cell ovarian tumor. Sena is a bright girl with a gorgeous smile that you can see it even behind her mask.

We get to know about each other as we start playing some kind of world game. We get to learn that she has been a big fan of Aamir Khan. When one of us were not able to recognize Aamir Khan, Sena replayed one of her favorite   music video of him. As her mother and roommates say, she has been listening that song repeatedly the whole day. Once she heard the notes she became more excited and kept talking about him and his work. 

Apart from Aamir Khan, Sena has plenty of other points of interests. She is especially fond of defense sports and we learnt from her mother that she is also good at skating, ice skating and snowboarding.

Speaking of the things she likes, we asked her objectives for the future and her dreams. She said that she can be a pediatrician but being a kindergarten teacher is also between the choices because she "reaaally" loves children. But nor are these all, she adds “maybe I will be a commander, also I really would like to be a actress!”

Also Sena has an immense imaginary world, even her objectives are multifarious. Visiting Louvre Museum, travelling “everywhere” with her family in a van are just a small part of her huge world which we can depict here.

When asked her wishes, Sena replies that she would like to be introduced with Aamir Khan and have lovely talk with him. Helping her wishes realized with the same level of loveliness, would you like to show her that everything is possible if they are really wished for?

Aamir Khan'a ulaşma fikri her ne kadar kulağa ulaşılamaz gibi gelse de, Sena'yı ve o kocaman gülüşünü geri çevirmek istemedik. 

Birkaç başarısız girişimimiz ardından Ayşe Arman imdadımıza yetişti. Aamir Khan'la röportajı esnasında Sena'ya Aamir Khan'dan bir video çekti.

Sena'yla videoyu paylaşır paylaşmaz neşesini telefonun ucundan dolu dolu hissettik.  Sanki dünyanın en güzel haberini almış gibi sevindik karşılıklı ♥️ Defalarca emeği geçen herkese teşekkür eden Sena'ya bu mutluluğu yaşattığı için Ayşe Arman'a ve tabii ki Aamir Khan'a bizler de çok teşekkür ediyoruz.

İyiliğe inanmayı asla bırakmayan tüm gönüllülerimize en içten sevgilerimizle ♥️ 


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: