BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Samet - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisine gittiğimizde biraz hazırlıksız yakalandık. Yanımızda sadece miniklerimizin oynayabileceği oyuncaklar vardı. Odaya girip Samet gibi bir delikanlıyla tanışacağımızı düşünmemiştik ama Samet bizi çok sıcak karşılayıp bizimle sohbet etmeyi seve seve kabul etti. Samet şuan 15 yaşında ve Osteosarkom (bir çeşit kemik kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Çok terbiyeli ve saygılı olan arkadaşımız Samet'le hobilerinden hayallerine kadar çeşitli konulardan konuştuk. Toprakla uğraşmayı çok seven arkadaşımız ileride ziraat mühendisi olmak istediğini söyledi bize. Kayseri'yi pek sevmeyen Samet büyükşehirde yaşamaktan sıkılmış; ileride denizi olan, sakin bir İzmir kasabasında yaşamayı düşlüyormuş. Dileğini ise birkaç ziyaretimizden sonra alabildik. Tabii bunda Samet'in annesini ikna edip, hayallerinin peşinden koşmasının payı büyüktü. Samet'in en çok gerçekleşmesini istediği dileği direksiyon setiydi. Siz de Samet'in bu dileğini gerçekleştirip hayaline kavuşmasına vesile olmak ister misiniz? :)

Yağmurlu bir bahar gününde hastanemize tedavi için gelen Samet'e, bahçede bir banka oturup sohbet ettikten sonra hediyesini teslim ettik. Samet'in hediyesini gördüğü andaki mutluluğunu anlamıştık. Oyunlarında bir an önce kullanmak için can attığı her halinden belliydi. :) Bizlerle görüşmeye devam etmek istediğini söyledi. Gönüllümüze ve bizlere çok teşekkür etti. Onu böylesine mutlu eden gönüllümüze biz de çok teşekkür ediyoruz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: