BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Resul - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Masumiyet timsali, boncuk gözlü miniğimiz Resul 5 yaşında. Hastanemizin Nefroloji servisinde yatıyor ve Veziko Üretral Reflü (bir tür üriner sistem bozukluğu) tanısı konulmuş. İçeriye girip "Bizimle oynamak ister misin?" diye sorduğumuzda ışıl ışıl gözlerle hemen yanımıza gelip oyunlara kilitlendi. Daha önce Jenga oynadığını söylediği için ondan başladık, dikkati sayesinde bir kez bile oyunu kaybetmedi. Ardından oynadığımız kartlı hafıza oyununda hepimizden çok daha iyi olmasıyla ona ve zekasına bir kez daha hayran kaldık. Bir yandan da sohbet ediyorduk. Bize en sevdiği arkadaşlarından, onlarla birlikte parka gittiğinden, oynadıkları oyunlardan bahsetti. Renklerden en çok maviyi sevdiğini, Sivas'ta yaşadıklarını anlattı. Tuttuğu takımı sorduğumuzda ise Sivasspor olduğunu söyledi. Biraz da gelecekten konuştuk. Büyüyüp koca bir adam olduğunda polis olacağını da ekledi. Ayrılırken bize yolladığı öpücükler günümüzü birden güzelleştirdi. :) Bir dileğinin olup olmadığını sorduğumuzda ise dileğinin mavi, uzaktan kumandalı bir araba olduğunu söyledi. Siz de onun tertemiz dünyasından kopup gelen bu isteğini yerine getirip yüzünde bir tebessüm kaynağı olmak ister misiniz?

Resul artık sadece kontroller için hastaneye geldiği için onu daha fazla bekletmemek adına hediyesini evine gönderdik. O da bizlere hediyesi eline ulaşır ulaşmaz bir teşekkür videosu çekmiş. Videoda mutluluğu gözlerinden okunsa da onu çok mutlu ettiğimizi bir de kendisi söylemiş. Mavi arabasıyla zevkle oynayacağından eminiz. Yüzündeki bu gülümsemenin sebebi olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: