BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nurefşan - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün fakültemizin Nefroloji servisinde misafir olan prensesimiz Nurefşan ile tanıştık. HSP (küçük kan damarlarının iltihabı) tanısıyla hastanemizde tedavi gören güzeller güzeli kızımız, 9 yaşında olmasına rağmen konuşması yaşına göre gayet olgundu. Hâl böyle olunca da hemen sıcak ve samimi bir ortam oluştu ve biz de oyunlar eşliğinde sohbet etmeye başladık. Miniğimizin doktor olmak istediğini, tüm dersleri çok sevdiğini öğrendik. En sevdiği renklerin pembe ve mor olduğunu, en sevdiği hayvanın ise kedi olduğunu söyleyerek bize beslediği kedileri anlattı yardımsever dostumuz. Yanımızda getirdiğimiz Uno oyununu görünce bu oyunu çok sevdiğini ve çok da iyi oynadığını söyledi bize. Hemen oynamaya başladık ve hepimiz çok eğlendik. Yanından ayrılırken dileğini sorduğumuzda çekingen bir şekilde bizden pembe/mor bir bisiklet istediğini söyledi miniğimiz. Siz de Nurefşan'ın dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülümsemeye şahit olmak ister misiniz? :)

Güzel bir bahar gününde hediyesini teslim etmek üzere Nurefşan'la hastanemizin bahçesinde buluştuk. Pembe bisikletini gören güzelimizin mutluluğu sözcüklere sığdırılamayacak kadar büyüktü. Ona bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: