BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Berat - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin onkoloji servisine ziyarete gittiğimizde Muhammed Berat ile tanıştık. Muhammed Berat 9 yaşında, ALL (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde kalıyor.

Bizi afacan, bıcır bıcır konuşmalarıyla çok güzel karşıladı miniğimiz. Ne oynamak istediğini sorduğumuzda, uzun zamandır boyama yapmadığı için boyama yapmak istediğini söyledi. Yakışıklımızla birlikte boyamalar yaptık ve uzunca sohbet ettik. Sohbet sırasında fanatik bir Fenerbahçeli olduğunu öğrendik. Berat bize sokakta oynarken neler yaptıklarını anlattı. Miniğimize hangi sporları sevdiğini sorduğumuzda ise en çok futbol oynamayı sevdiğini ama masa tenisini de çok oynadığını söyledi. Yakışıklımızla boyamamıza devam ederken bize heyecanlı bir şekilde kendisinden 2 yaş büyük bir abisi olduğunu ve onunla yaptıklarını anlattı. Hangi hayvanları sevdiğini sorduğumuzda miniğimiz "At." cevabını verdi. Aynı zamanda kuşları da çok sevdiğini hatta bir sürü güvercini olduğunu söyledi. Büyüyünce ne olacaksın sorumuza kararlı bir şekilde "İç mimar!" cevabını verdi miniğimiz. Ona dileğini sorduğumuzda ise junior boy bir gitar istedi bizden. Bu hayat dolu, hayvansever küçüğümüzün dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Bugün Berat'ın hediyesini teslim etmeye gittiğimizde yakışıklımız uyuyordu. Biraz uyanmasını bekledik. Berat uyandığında bizi karşısında görünce çok mutlu oldu. Küçüğümüz hediyesinin geleceğini öğrenince heyecanlanıp gece uyuyamamış. Hemen hediyesini alıp açtı ve kırmızı gitarını görünce gözleri ışıl ışıl parladı. Yakışıklımız gitarını o kadar çok sevdi ki hemen çalmak istedi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: