BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Merve Esma - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Biz bir minikle tanıştık nefroloji servisinde, ismi Merve. Kendisi dünyalar tatlısı bir kardeşimiz. Tanısı İmmün Trombositopenik Purpura (Bağışıklık sistemindeki bozukluk sonucu kanamaya yatkınlık) olan Merve henüz 4 yaşında. Daha kapıdan girer girmez bizi görünce gözlerinin parladığını, ne kadar da cana yakın bir çocuk olduğunu anladık. Kendisi o kadar hayat doluydu ki onun enerjisi bize de sirayet etti anında. "Biz mi onu mutlu ettik?", "O mu bizi mutlu etti?" anlamadık doğrusu. (Bayıldık da kendisine.) 

Konuşmaya başladığımızda Merve bize kaç tane elbisesi olduğunu, onları giymeyi ne kadar sevdiğini ve pembe renge bayıldığını anlattı. Bunu zaten görebiliyorduk. Kıyafeti, küçük oyuncak atı, her şeyi pembeydi. :) Sohbet ilerledikçe öğrendik ki öğretmen olmak istiyormuş miniğimiz. Daha sonra onunla oyun hamuru oynadık. Merve çok güzel bir tosbik yaptı bize, el becerisi harikaydı. Beraber kuleler yaptık, küçük atına ev bile yaptık. :)

Merve'ye onu en çok neyin mutlu edeceğini sorduğumuzda bize hiç düşünmeden Rapunzel bebeği cevabını verdi. Anlaşılan o ki bu onun için çok değerli bir hediye. Merve'yi mutlu etmek de bizim için en değerli hediye. :) Bir Rapunzel bebeği alarak onu mutlu etmek ister misiniz? 

Güler yüzüyle meşhur olan prensesimiz Merve Esma'yı çocuk polikliniğimizde hediyesini beklerken bulduk. Bizi gördüğünde o kadar sevinmişti ki. Çünkü biliyordu bir dahaki gelişimizde sana Rapunzel'inle geleceğiz demiştik. Elimizdeki şirin pakete bakıp dünyanın en tatlı gülüşünü gösterdi bize. :) Ardından hemen paketi açmak istedi. Heyecanından âdeta paketi parçaladı. :) Paketi açmasında biz de yardım ettik ona. Pembe mor , uzun saçlarıyla Rapunzel'i görünce adeta çılgına dönmüştü, mutluluktan ambalaja sarıldı. :) Paketin içindeki küçük detayları da (aynalı tarak ve toka) çok beğendi. Rapunzel'inin saçlarını büyük bir hevesle taramaya başladı.Uzun zamandır bu kadar mutlu bir ana şahit olmamıştık :) Onun bu heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşadık biz de bu sayede. Daha sonra yeniden görüşeceğimize dair sözleşip vedalaştık. Miniğimize böylesine bir mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: