BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kübra - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisimizde 12 yaşındaki güzeller güzeli Kübra ile tanıştık. Adrenal Bez Malign Neoplazmı (Bir çeşit kanser) tanısı ile servisimizde yatan Kübra'mızın odasına girip onunla vakit geçirmek için geldiğimizi söylediğimizde yüzünde kocaman bir gülümseme oluştu. Prensesimiz bizimle beraber parmak boyama yapmak istedi. Beraber boyamak için bir resim seçtik. Seçtiğimiz resim ise bir öğretmene benziyordu. Boyama yaparken en sevdiği rengin mor olduğunu öğrendik ve renkleri karıştırıp hemen bir mor elde ettik. Galatasaray taraftarı olan Kübra ile Galatasaray'ın renklerinde bir de araba boyadık. Sohbetimiz sırasında 3 kız kardeşi olduğunu ve onlarla sık sık evcilik oynadıklarını, oynarken de gerçek hayattaki gibi kız kardeşleri canlandırdıklarını ve çok eğlendiklerini anlattı. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda ise İngilizce dersini çok sevdiği için İngilizce öğretmeni olmak istediğini söyledi. Bizden de dilek olarak 7. Sınıf düzeyine uygun bir İngilizce hikaye seti istedi. Geleceğin İngilizce öğretmeninin bu dileğini karşılamak ister misiniz? :)

Bugün güzeller güzeli Kübra'nın hediyesini teslim etmek üzere hastanemize gittik. Kontrole gelen prensesimiz bizi ve hediyesini görünce çok sevindi. İngilizceyi çok sevdiğini tekrar vurgulayan prensesimiz, bizlere ve siz gönüllülerimize çok teşekkür etti. Biz de Kübra'mıza böylesi bir mutluluğu yaşattığınız için değerli gönüllülerimize çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: