BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gülnisa - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Onkoloji servisinde, güzeller güzeli 7 yaşındaki Gülnisa ile tanıştık. Adrenal bez malign neoplazmı (böbreküstü bezinde tümör bulunması) tanısı ile yatan Gülnisa'nın odasına girdiğimizde gözlerinin parladığını fark ettik. Doktorunun ona "Sivas'ın prensesi" diye hitap ettiğini öğrendiğimiz cimcimemiz bizimle kum boyama yapmak istedi. Kum boyama yaparken bir hayli becerikliydi ve bir yandan da bizimle sohbet etmeyi ihmal etmedi. Büyüyünce bizim gibi doktor olmak istediğini söyleyerek bizleri çok mutlu etti. Nedenini sorduğumuzda ise insanlara yardım etmenin çok güzel bir şey olduğunu söyledi. Getirdiğimiz oyun hamurlarını görünce çok sevindi ve en sevdiği rengin mavi olduğunu söyleyerek mavi oyun hamurunu heyecanla aldı. Sohbetimiz koyulaşınca bize annesiyle beraber sulu köfte yapmaktan ve sulu köfteyi yemekten çok zevk aldığından, abisi ve ablası ile satranç oynamayı çok sevdiğinden bahsetti. En sevdiği hayvanın ise zürafa olduğunu öğrendik çünkü çok uzunlarmış. :) Kısa bir süre önce doğum günü olduğunu ve hediye olarak; altına yapan, konuşan bir bebek gelmesini beklediğini söyleyen Gülnisa’mızın bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün Gülnisa'nın hediyesini teslim etmeye gittik. Elimizde bebeğini gördüğünde gözlerinin içi parlar şekilde bizi karşıladı.Sevinçle hediyesini açtıktan sonra hep beraber çok eğlenceli bir evcilik oynadık. Melek adını verdiği bebeği ile oynarken bebeğinin karnını doyurmayı, altını değiştirmeyi de ihmal etmedi. Gülnisamızın böylesine mutlu olmasına vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: