BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Eylül Ece - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1
1

Erciyes Logo

Detaylar:

Onkoloji servisine geldiğimizde yanımıza aldığımız oyuncakları oynayabileceğimiz bir minik ararken Ece'nin annesinin "Ece sizi bekliyor." demesiyle onun odasına girdik. Ece 4 yaşında ve ALL(bir çeşit kan kanseri) tanısı ile servisimizde misafir. Daha önceki bir etkinliğimizde Ece ile dans edip şarkılar söylerken tanışmıştık. Ve Ece odasına girdiğimizde yine tüm sevecenliği ile bizi karşıladı. Elimizdeki balonları görünce şişirip oynamayı ilk oyunumuz olarak belirlemiş olduk zaten. Babasıyla çok güzel boyamalar yapan Ece daha sonra bize de boyamada ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi. Onunla boyama kitabımızdan çok güzel çizimler seçip içlerini boyadık. Yardım etmeyi önerdik ara ara, biz de yapalım dedik;ama yardım almadan boyamayı tercih etti ve çok da başarılıydı resim yapmada. Sonra kendi eserlerine bizim katkımızı istemeyen Ece'miz boyadığımız kraliçe resminin üstüne kendi ismini beraber yazmamızı gülümseyerek onayladı ve biz de sonuna mavi bir kalp ekleyemeyi ihmal etmedik :) Güleryüzüyle kendini hemen sevdiren bir çocuk olan Ece, babası yanımızdan ayrılırken, onu ne kadar sevdiğini sarılmasıyla ve attığı öpücüklerle gösterdi. Biz de boyamalarımıza ve bir yandan da sohbetimize devam ettik. Sonrasında annesi gelince hep beraber balon oynadık biraz daha. Renkleri çok iyi bilen Ece'ye beyaz bir balon daha getirdik. Hemen şişirip oynamak istedi onunla da. Bize başta ablasının adıyla seslenen Ece'nin ablasının da doktor olmak istediğini öğrendik ve kendi tatlı sesiyle bize "doktor abla" demesi duyabileceğimiz en güzel sözlerdendi  :) Ece tüm renkleri sevdiği gibi maviyi de çok seviyor ve boyama kitabindaki yarış arabasını görünce babasının ona yolda gördüğü mavi arabanın benzeri oyuncak arabayı alacağını heyecanla anlatmaya başlıyor. Biz de mavi araba daha büyük olsa sürebilsen o mavi arabayı dediğimizde sevimli yüzü aydınlanmıştı ve onaylar bir şekilde "mavi araba" dedi bizlere. Miniğimizin dileğinin böylece mavi bir akülü araba olduğunu anlamış olduk. Çıkarken de bizlere hoşçakal deyip el sallamayı unutmadı. Siz de gülümsemesi ile bizlerin içini ısıtan Ece'mizin dileğini gerçekleştirerek gülümsemesine gülümseme katmak ister misiniz? :)

Dünyalar tatlısı Ece'yi bugün hediyesini vermek üzere ziyaret ettik. Bizler için de heyecanlı bir gündü; Çünkü Ece'nin mavi akülü arabasını görünce ne kadar mutlu olacağını tahmin edebiliyorduk. Vee Ece'miz tahminimizden çok daha fazla sevdi arabayı :) Pedala basıp odada bir ileri bir geri giderken kornayı çalmayı da ihmal etmedi. Daha sonra arabanın kısımlarını eliyle tanıttı kendince bize. Arabanın en sevdiği mavi renk olduğu da gözünden kaçmadı. Bize ayrılırken bile öpücükler gönderen, en içten gülümsemesi ile hoşçakal diyen Ece'mizi bu kadar mutlu ettiği için gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: