BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

ENES EMRE - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün, hastanemizin Nefroloji servisinde Dermatomiyozi (iltihaplı kas romatizması) tanısı ile tedavi görmekte olan 9 yaşındaki yakışıklımız Enes Emre ile tanıştık. Odaya girer girmez “Geldiler!” diye annesine seslenen Enes Emre, gelişimizle çok büyük bir sevinç yaşadı. Gayet sıcakkanlı karakteri ile bizleri abi, abla olarak gördü; tabi ki biz de onu kardeşimiz gibi gördük. :) Ona ne ile oynamak istediğini sorduğumuzda "Acaba neyim?” oyunu ile oynamak istediğini söyledi. Oyunu oynamaya başladığımızda, bize zor sorular sorarak çok iyi bir oyun çıkardı ve bizi mağlup etti. Sonradan anladık ki miniğimiz sadece bu oyunda değil, evde oynadığı diğer oyunlarda da gerçek bir ustaymış. Oyunu bitirdikten sonra, ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda pilot olmak istediğini söyleyen Enes Emre doktorları da çok sevdiğini söyledi; bu da bizi çok mutlu etti. Aramızda samimiyeti iyice kurduktan sonra Enes Emre’ye bizden bir dileği olup olmadığını sorduğumuzda çok mutlu oldu. Gözlerindeki bu mutluluğu görmemek imkansızdı. Minik arkadaşımız, oyunlarda bu kadar usta olunca da dileğini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. :) Böylesine renkli kişiliğe sahip minik yakışıklımız, bizden “Monopoly” istedi. Bize destek olup Enes Emre’nin mutluluğununa ortak olmaya ne dersiniz? :)

Hediyesi için bizleri dört gözle bekleyen yakışıklımız Enes Emre'yi evinde ziyaret ettik. Ziyaretine gelenlerin biz olduğumuzu anlayınca bizi içeri davet etti, gözlerindeki ışıktan bizleri beklediğini anladık. Çok fazla gecikmeden hediyesini verdiğimizdeyse çok sevindi ve bizlere bol bol teşekkür etti. Bu sevince boğulmasına katkı sağlayan gönüllümüze de teşekkürünü esirgemedi.  Güle güle kullan Enes Emre. :) Yakışıklımızı bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: