BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ebubekir - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisinde ALL (bir çeşit kan kanseri) tanısı konulan dünyalar tatlısı 13 yaşındaki Ebubekir ile tanıştık. Bize karşı oldukça sevecen ve güler yüzlü olan Ebubekir'in enerjisine hayran kaldık. Yanımızda bulunan kum boyamayı boyarken bir yandan da sohbete koyulduk. Bize gelecekte polis özel harekatçı olmak için sabırsızlandığından bahsetti. Bu koyu sohbet sırasında bir yandan renkleri karıştırarak tam bir şaheser ortaya çıkardı. "Başka neler yapmaktan hoşlanırsın?" diye sorduğumuzda arkadaşımızın tam bir oyunsever olduğunu öğrendik. Birçok oyunda oldukça başarılıymış; özellikle tahta oyunlarına olan ilgisinden bahsetti. Tam bu sırada Ebubekir'e bizden dileğinin ne olduğunu sorduk ve tahta bir mangala istediğini öğrendik. Bir sonraki ziyaretimizde bize mangala öğretmesi sözüyle odadan ayrıldık. Siz de Ebubekir'imizin yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturmak için dileğini yerine  getirmek ister misiniz? :)

Bugün hastanemize gelen Ebubekir'in hediyesini teslim etmek için onu ziyarete gittik. Hem Ebubekir hem de biz çok heyecanlıydık. Onu daha fazla bekletmeyerek hediyesini teslim ettik. Mangalasını gördüğünde Ebubekir ve aynı zamanda ailesi de çok mutlu oldu. Ayrıca içinden çıkan notu okurken Ebubekir'in yüzündeki gülümseme dünyalara değerdi. Daha önce ziyarete geldiğimizde Ebubekir'den bize Mangala öğretmesini istemiştik, o da bizi kırmadı ve bize Mangala öğretti. Her seferinde o yense de beraber vakit geçirmekten çok keyif aldık. Ebubekir'in yüzündeki bu gülümsemeye vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: