BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Aylanur - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji koridorunda ilerlerken kendimizi Aylanur’un odasında buluyoruz. Aylanur 7 yaşında Adrenal Karsinom (Böbreküstü Bezi Tümörü) tanısıyla hastanemizde yatan güzel mi güzel bir prensesimiz. Aylanur bizi gördüğüne çok seviniyor ve “Ben de sizi bekliyordum nerede kaldınız ablacım?” diyor bize. “Boyama yapalım mı?” diye sorduğumuzda da büyük bir heyecanla “Evet.” diyor. Şarkılar söyleyerek boyama yapıyoruz. Sonra oyun hamurlarıyla şekiller yapıyoruz. Bir taraftan da sohbet ettiğimiz Aylanur’un en sevdiği renklerin mavi ve mor; en sevdiği yemeğin ise sarma olduğunu öğreniyoruz. Yemek yapmayı çok sevdiğini de ekliyor. 2 aylık erkek bir kardeşi olduğundan da bahseden prensesimiz onunla vakit geçirmekten çok keyif aldığını, onun “küçük anneliğini” yaptığını tüm şirinliği ile anlatıyor. :) Aylanur büyüyünce bizler gibi geleceğin doktorlarından olmak istediğini iletiyor. Ziyaretimizin sonuna gelirken dileğini sorduğumuzda ise beyaz, pullu, uzun, kabarık bir elbisenin onu çok mutlu edeceğini söylüyor. Siz de bu tatlı miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki güzel gülümsemesine katkıda bulunmak ister misiniz? :)

Aylanur’un hediyesini ulaştırdığımızda gözlerinin içi gülüyordu. Elbisenin tam da hayallerindeki gibi olduğunu söyleyen miniğimiz, elbisesini giydiğinde prensesler gibi oldu. Aylanur’un dileğini gerçeğe dönüştüren ve onu çok mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: