BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Merve - Ege TIP FAKÜLTESİ

Ege Logo

Detaylar:

Bugün gözlerindeki ışıltıyla kalbimizi ısıtan Merve ile tanıştık. Odaya girdiğimizde içerisi Merve'nin gülüşüyle aydınlanıyordu. Merve 9 yaşında ve Kronik Böbrek Yetmezliği (hayat boyu süren bir çeşit böbrek yetmezliği) tanısı koyulmuş. İlk başta bize utangaç bir şekilde bakıyordu ama onunla biraz sohbet etmeye başlayınca İngilizce bildiğinden bahsetti ve onunla kelime oyunları oynadık. İngilizcesi iyi olduğu kadar satrançta da bir numaraydı Merve. Oyunu oynarken derin derin düşünüp bizi zorlayıcı hamleler yaptı ve kazanan minik Merve oldu. Sevinçten yanakları çiçek açan miniğimiz öğretmen olmak istediğinden ve öğrencilerine de satranç öğretmek istediğini söyledi. Biz aldığımız mağlubiyeti unutup gelecekteki öğrencilerinin çok şanslı olduğunu söyledik. Geleceğin umudu olduğunu hissettiğimiz, gözleri ışıl ışıl olan Merve'nin bizden dileği ise iki tekerlekli pembe bir bisiklet. Dileğini gerçekleştirip Merve 'nin gülümsemesini ikiye katlamak ister misiniz?

Güzel Merve'miz ameliyat olmak için hastanemize geri geldiğinde ona sürpriz yaparak hayalindeki bisikleti teslim ettik. Bisikletine olan bakışı ve bizlere ışıl ışıl bakan gözleri bizi çok mutlu etti. Güzel kızımız Merve'nin gözlerini ışıl ışıl eden gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: