BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zehra - Düzce TIP FAKÜLTESİ

1

Düzce Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin pediatri servisinde yatan 9 yaşındaki diabetes mellitus -şeker hastalığı- tanısı konan Zehra ile tanıştık.Bizi gördüğünde yüzünde bir mutluluk ve sevecen bir tavırla hoşgeldiniz dedi bizlere. Bizden önce çok sıkılan miniğimizle evcilik oynayarak başladık ve bebekleri çok sevdiğini öğrendik. Minik olmasına rağmen kullandığı kelimelerle bizi biraz hayrete düşürdü. Tabuda oldukça başarılıydı. Yüz boyalarını kullanarak bizleri boyarken inanılmaz bir mutluluk vardı gözlerinde. Birlikte gülen yüzlü yapıştırmalardan küpe yaptık ve yüzlerimize yapıştırdık. Oyun oynarken gelecekte bizler gibi doktor olmak istediğini öğrendik. Okulunu ve öğretmenini de çok seven akıllı miniğimize “Şimdi bi dilek hakkın olsaydı en çok ne olmasını isterdin ?” dedik. İlk başta çekingen davranarak “Ben biraz düşüneyim.” dedi. Bizlere alışınca verdiği cevap ise “Barbie Bebek Evi” oldu. 

Zehra’nın dileğini gerçekleştirip miniğimizin yüzünü gülümsetmek ister misiniz ?

Zehra yarın taburcu olacağından bugün hediyesi elimize ulaşır ulaşmaz miniğimizin yanına koştuk. Bizi görüp hatırlaması ve isimlerimizi unutmadığını, tek tek sayabileceğini söylemesi eşliğinde hediyesini ona teslim ettik. Hediyenin dışındaki koliye yapıştırılmış bantları sökmeye çalışırken bile heyecanı belliydi. Sonunda oyuncağına kavuşup parçalarını tek tek birleştirirken mutluluğunu yüzünden okumak çok kolaydı. Zehra'yı böylesine mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: