BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Miraç - Düzce TIP FAKÜLTESİ

1
1

Düzce Logo

Detaylar:

Bugün pediatri servisindeki miniğimizi ziyarete gittik. İlk gittiğimizde biraz çekingen davranan Miraç uyuma taklidi yaparak bizi güldürdü. Sonra dayanamayıp diğer arkadaşları oynarken yanımıza geldi, o da oyuna devam etti. Miraç'ın hastalığı Tip 1 Diyabetes Mellitus (Şeker Hastalığı).Miniğimiz bizi ertesi gün tekrar gördüğünde çok mutlu oldu. Hemen dergisinde yaptığı etkinlikleri, boyama kitabını gösterdi. Onunla biraz sohbet ettik. Boyama yapmayı  çok seviyormuş, yaptığı boyamanın etrafına biz de birlikte birkaç şey çizdik. Bize Kemal Sunal'ı ve Transformers'ı sevdiğinden de bahsetti. Sonra ''Solo Test'' getirdik minik arkadaşımıza. Bu oyunu da çok kolay kavradı yeni oynamasına rağmen. Sonra servisteki diğer arkadaşlarıyla beraber Jenga Denge Oyunu oynadık. Bu oyunu çok seviyormuş, evde ailesiyle de oynuyormuş. Önceki gün oynadığımız tabuyu çok sevdiğini söyleyen miniklerimizle tekrar tabu oynadık. Artık daha tecrübeli olduklarından çok daha hızlı anlattılar kelimeleri. Gitme vakti gelip miniğimize dileğini sorduğumuzda “2. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası” istediğini söyledi. Siz de miniğimizi sevindirip bu hediyeyi ona almak ister misiniz?

Miraç'ın hediyesi elimize ulaştığında miniğimiz hala servisteydi. Sevinçle teslim etmeye gittik. Heyecanla hediyesini açtı, gönüllümüzün ona yazdığı notu okudu ve bir sürprizle karşılaştık. Gönüllümüz test kitabının yanında hikaye kitapları ve boyama kitabı da göndermiş. Miraç çok sevindi özellikle hikaye kitabının sorularını içeren testi çok beğendi. Kalemleri de hemen açıp boyamaya başladı. Gönüllüsüne çok teşekkür ettiğini söyledi. Biz de onu bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: