BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kevser - Düzce TIP FAKÜLTESİ

1
1

Düzce Logo

Detaylar:

Bugün servise gittiğimizde koridorda canı sıkılmış, gezinen bir miniğimiz ile karşılaştık. Hemen tanışıp balonla oynamaya başlamamız bir dakika bile sürmedi çünkü Kevser'imiz o kadar sıcakkanlı ki hemen bize alıştı. Hastalığı "Büyüme Hormonu Eksikliği" olan Kevser odasında başka balonlar da olduğunu bize göstermek isteyince odasına geçtik. Sevimli miniğimiz ve oda arkadaşları ile pastel boyama ve parmak boyası yaptık, her parmağını ayrı renklendirdiği parmak boyasını çok sevdi. Hep birlikte Jenga oynamayı öğrendik daha sonra. Hayal gücü çok geniş olan Kevser bize değişik bir oyun önerisi ile geldi. İğnesi çıkarılmış şırıngayı birimize tutup "Şimdi sana kedi olma ilacı veriyorum." dedi ve ilacı yaptığı kişi kedi taklidi yaptı. Sonrasında bu oyun hayvanlar, meslekler ve eşyalar gibi örneklerle devam etti ve çok komik taklitler çıktı ortaya. Büyüyünce diş doktoru ve aynı zamanda anasınıfı öğretmeni olmak isteyen miniğimize dileğini sorduğumuzda "Barbie Bisiklet" cevabını alıyoruz. Siz de dileğini gerçekleştirip Kevser'imizi mutlu etmek ister misiniz?


Uzun bir süre sonra kontrole gelen tatlı kızımız Kevser hediyesini alacağından habersiz bizi gördüğüne seviniyordu. Biraz muhabbetin ardından bisikletini getirdiğimizde çok şaşırdı. Kutunun içine bakıp bisikletinin tam istediği gibi Barbie bebekli olduğunu farketti miniğimiz. "Bu benim bisikletim" diye sevinip etrafa gülücükler saçtı. Bisikletini bir an önce kurdurup binmek için sabırsızlandığını ama önce 4 tekerlekli haline bineceğini söyledi. Bisikletinin kutusunu bile öpmeye çalışan miniğimiz ve ailesi ona bu hediyeyi alan gönüllüsüne çok teşekkür ettiklerini iletmemizi istediler. Biz de miniğimizin sevincine bizi de ortak eden onun kalbine dokunan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: