BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Doruk - Düzce TIP FAKÜLTESİ

Düzce Logo

Detaylar:

    Çocuklar dünyanın en değerli servetidir. Çünkü onlar geleceğimizdir. Aklımızda bu söz içimizde kocaman mutluluk ve heyecanla pediatri servisine gittik ve hastanemizde yatan 5 yaşındaki Doruk ile tanıştık. Biz odasına girer girmez gözlerinin içi gülmeye başladı. Hiç çekingenlik çekmeden oyun oynamaya başladık. Oyun hamuruyla oynamayı çok sevdiğini bir çırpıda söylerken bir yandan da hamurlarla araba yapmaya başlamıştı bile. Büyüyünce doktor olmak istediğini söyledikten sonra doktor olduktan sonra ilk işinin araba almak olacağını anlattı. Hem de bir ya da iki tane değil 50 tane tır almak istediğini söyledi. Oyun hamurlarıyla çok güzel bir araba yaptıktan sonra satranç oynamaya başladık. Yaşı küçük ama kendisi çok zeki bir çocuk olan Doruk gayet güzel bir şekilde satranç oynuyordu. Satrançta bizi mağlup ettikten sonra boyama yapmaya karar verdik. Parmak boyalarla birbirimizin elini boyayıp resim defterine bir hatıra bıraktık. Bize Galatasaraylı olduğunu anlatan Doruk sarı kırmızı renklerle resim yapmaya devam etti. Çok sevdiği takımının renklerini her yerde görmek istiyordu. Bir yandan resim yaparken bir yandan da dileğini sorduğumuzda “açık mavi renkli uzaktan kumandalı araba” istediğini söyledi. 

Siz de sevimli çocuğumuz Doruk'un bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessümün mimarı olmak ister misiniz?

Minik Doruk hastaneden taburcu edilmişti. Bize ulaşan hediyeyi vermek için kontrole gelmesini bekliyorduk. Gün sayıyorduk da diyebiliriz. Ve bugün kontrolü olduğunu söylediklerinde hemen yanına gittik. Sabahleyin bizleri derse koşarken görmüş oysaki Doruk'cuğumuz. Yanına gittiğimizde bize kocaman sarıldı. Ona bir şaka yaptık. Hediyen evde kaldı dediğimizde çok üzüldü. Biz de şakayı fazla uzatmadan hemen hediyesini verdik. “En güzel benim arabam” diye etrafta gülerek dolaşıyordu. Büyüyünce bir sürü araba alıp sizi gezdireceğim dedi. Tabi biz de bu sözünü yazdık bir kenara. Cimbom’a ve mavi renge olan sevdasını bizlere bir kez daha hatırlattı bugün. Bu hediyeyi ona alan gönüllümüze bol sevgiler, öpücükler yolladı. Onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: