BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - Düzce TIP FAKÜLTESİ

1

Düzce Logo

Detaylar:

Bugün servisimizin küçük yaşta olmasına karşın bir o kadar olgun ve saygılı çocuğuyla tanıştık. Diabetes Mellitus (şeker hastası) miniğimiz 9 yaşında. Onun olgun tavrı karşısında çok şaşırdık. Arkadaşımızla keyifli bir sohbete başladık. Ona gelecekte ne olmak istediğini sorduk ve vali olmak istediğini öğrendik. Onunla Solo Test oyununu oyanayarak vakit geçirmeye başladık. Biz çok iyi anlaşmıştık, oyunu da çok severek oynuyordu. Bu yüzden yeni taktikler geliştirerek oyunumuza devam ettik. Oyunumuza biraz ara verdik, kendisine projemizden bahsettik ve bizden ne istediğini sorduk. Bize dileğinin “Transformers Filmleri Serisi Büyük Figür Optimus Prime” olduğunu söyledi. Miniğimizin hayalini gerçekleştirmek, onun gülümsemesine katkıda bulunmak ister misiniz ?

Hayatta hiçbir an bir çocuğu mutlu etmenin verdiği iç huzuru veremez, demişti miniğimizin gönüllüsü.

Bu söz kalbimizde, hediyesinin geldiğini haber veriyoruz tatlı arkadaşımıza. Başta hastaneye hemen gelemeyeceklerini söyleseler de heyecanlı arkadaşımız ailesini ikna ediyor ve hastaneye geliyorlar. Buluşup hediyesini teslim ediyoruz miniğimize. Yüzünde kocaman bir gülümseme ile paketi özenle açıp içindeki notu okuyor. Gönüllümüze ve bize tekrar tekrar teşekkür ettiğini söyleyen tatlı arkadaşımız giderken de birçok kez dönüp el sallıyor bize. 

Onu çok mutlu edip, kalbine dokunduğu için biz de gönüllüsüne çok teşekkür ederiz :)


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: