BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - Dokuz Eylül TIP FAKÜLTESİ

1

Dokuz Eylül Logo

Detaylar:

  Bugün onkoloji servisimizde bizi çok zeki bir arkadaşımız karşılıyor. 12 yaşında olan dostumuzu hastanemizde lösemi (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla misafir etmekteyiz. Odaya ilk girdiğimiz anda gözümüze satranç takımı takılıyor ve sevimli dostumuzla sıkı bir satranç maçına kaptırıyoruz kendimizi. Zeki dostumuz bize satrançta birçok farklı teknik gösterirken koyu bir sohbete dalıyoruz. Abisiyle birlikte satranç oynamayı çok sevdiğini ve futboldan çok zevk aldığını öğreniyoruz. Daha sonra bizim getirdiğimiz jenga oyununu oynamaya başlıyoruz. Kuleyi dengede tutmaya çalışırken kahkahalar havada uçuyor ve çok keyifli vakit geçiriyoruz. Hem zeki hem yetenekli olan dostumuz tuttuğu takımın Fenerbahçe olduğunu söylüyor.  Ona dileğini sorduğumuzda ise bizden sarı-lacivert bir bisiklet istiyor. Siz de bu zeki dostumuzun hediyesini yerine getirip gülümsemesini sağlamak ister misiniz? 

Hediyesini teslim etmek için odasına girdiğimizde yemek yerken buluyoruz sevimli dostumuzu. Tam da istediği gibi mavi renk bisikletinin geldiğini görünce çok mutlu olan ve havalar ısındığında bisikletini sürebilmek için gün sayan miniğimizin dileğini yerine getiren gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz..

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: