BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - Dokuz Eylül TIP FAKÜLTESİ

1

Dokuz Eylül Logo

Detaylar:

  Bugün onkoloji servisinde nöroblastom tanısıyla yatan dört yaşında muhteşem eğlenceli bir minikle tanıştık. İlk başta çok az çekimser davransa da elimizdeki oyun hamurlarını görünce gözleri ışıldadı. Oyun hamurlarının renklerini sayarak başladık oynamaya. En sevdiği rengi sorduğumuzda beyaz olduğunu söyledi sevimli minik. Sonra miniğimiz bize oyun hamurundan pizza yaptı ve onu pişmesi için fırına koyduk. Devamında miniğimiz bize yılan yapmayı gösterdi. Sonra ona bir şeyi unuttuğunu hatırlattık. Yılanların gözü yoktu! Ve hemen yılanların iki gözü olduğuna karar verip iki tane göz ekledik. Başka şekiller de yapmak için sıra hamurları yuvarlamaya geldiğinde miniğimizle beraber ezilip bükülen yılan taklitleri yaptık, bize gülücükler eşlik etti.  Oyun hamurunun kapağındaki hayvanları sorduğumuzda hepsine doğru cevap verdi hatta biz yanlış söylediğimizde bize yanıldığımızı söyledi akıllı minik. :) Hemen ardından kapaktaki hayvanları hamura basmaya başladık, renk renk kediler, balıklar, kaplumbağalar yaptık. Bu sırada miniğimize bizden bir hediye isteyebileceğini ve onun ne olduğunu düşünmesini söyledik. Fazlaca heyecanlanan miniğimiz hemen düşünmeye başladı. Konudan konuya atlayan miniğimiz bu sırada bize yapbozlarını gösterdi ve onlarla arabalar yapıp birbirlerine bağlayarak yük arabaları oluşturduk. Sonra bir tane arabamız devrildi ve yine çok güzel kahkahalar attık. :)

En sonunda miniğimize karar verip vermediğini sorduğumuzda bizden daha önce bir yerde gördüğü uzaktan kumandalı büyük vinçten istediğini söyledi. 

Siz de bu tatlı miniğimizi mutlu etmek ister misiniz? :)

Bugün miniğimize çok heyecanla beklediği hediyesini teslim ettik. Hediyeyi gören miniğimizi daha fazla heyecanlandı ve çok mutlu oldu. Oyuncağı kurmayı bildiğini söyleyen miniğimize kurmasında yardımcı olduk. :) Sonra vinçle oynamaya başladık ve beraber çok eğlendik. Biz miniğimizin yanından ayrılırken hala oyuncağıyla oynuyordu. Bize bu anları yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.:))

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: