BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Abdullah - Atatürk TIP FAKÜLTESİ

Atatürk Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde yatan 12 yaşındaki Abdullahla tanıştık.Odaya ilk girdiğimizde fazlasıyla yorgun duruyordu. 2 gün önce yoğun bakımdan odaya alınmış. Annesi kardeşlerinin yanında başka bir şehirde bulunduğu için çok özlediğini söyledi. Aynı zamanda normal hayatında çok enerjik bir çocuk olduğu için yaşadığı kas güçsüzlüğü sonucu yatmak zorunda olması onu hem fiziksel hem ruhsal olarak fazlasıyla etkilemiş.
Hareket kısıtlılığı dolayısıyla hayvanlardan, doğa olaylarından bahseden bir kitap okumaya Abdullahla beraber karar verdik. Kitap okurken bir çok şeyden fazlasıyla haberdar, bilgili olduğunu belli ediyordu. Aynı zamanda şarkı söylemeyi de çok seviyormuş. Memleketinde her düğünde sahneye çıkıp şarkı söylermiş.:) Ailesinin bu durumdan bahsederken gözlerinde oluşan mutluluk bizi derinden etkiledi. Ancak geçirdiği rahatsızlık nedeniyle oluşan solunum sıkıntısı konuşmasını da kısıtlıyordu.

Bir kitap okuyup, bir sohbet ederken hayalinin kırmızı bir bisiklet olduğundan bahsetti. Abdullah'ın gözünde bir pırıltı oluşturmaya ne dersiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: