BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Umut - Akdeniz TIP FAKÜLTESİ

1

Akdeniz Logo

Detaylar:

Miniğimizin adı Umut. Fanconi Aplastik Anemisi (doğuştan bozuklukların olduğu genetik kökenli bir kemik iliği yetersizliği) tanısı konulmuş ve 2014'ten beri düzenli olarak tedavi görmekte. Umut 8 yaşında ve ileride polis olmak istiyor. Bugün miniğimiz Umut'la oyun oynamak için onkoloji servisimizin yoluna düştük. Bizi çok sevecen bakışlar atarak karşıladı. İlk ziyaretimizden sonra bize alıştığını bizi sevdiğini ailesinin güler yüzünden ve kendisinin o küçük gözlerinin gülerken küçülmesinden kahkahalarından anlıyorduk artık. Bu sefer uzunca sohbet etme fırsatımız oldu. Galatasaray'ı tuttuğunu söyledi. Çizgi film izlemeyi seviyor. Özellikle de Marsupilami izlemeyi. Biz de birlikte sevdiği çizgi filmleri izledik, jenga oynadık. O kadar yetenekli ki abisiyle ablasını yenmeyi başardı. Sohbet ederken bir dileği olduğunu öğrendik. Söylerken çekinse de siyah orta boy bisiklet istediğini söyledi. Hastaneden önce çok hareketli bir yaşamı olduğunu hastanede olduğu için pek dışarı çıkamadığını söyledi. En büyük hayali hastaneden taburcu olup yeni bisikletini sürmek. Biz de dileğini seve seve yerine getirebileceğimizi söyledik. Bunu duyunca mutlu oldu. Siz de ona bir siyah orta boy bisiklet hediye ederek Umut'umuza umut olmak ister misiniz? :)

İLETİŞİM:akdeniz@leyladansonra.com

Miniğimize hediyesinin yola çıktığını söylediğimiz zaman heyecanı başlamıştı. Hediyesi geldiğinde hijyen koşulları nedeniyle odaya getirilemedi. Kapının önünde hediyesini gördüğü an heyecanı, sevinci görülmeye değerdi Umut'un. Bir yandan utangaç bir yandan şaşkın ve mutlu bakışları bizleri o kadar sevindirdi ki. :) Dileğini bile çekine çekine bize söylemişti zaten. Gülerken küçülen gözlerinden bizlere teşekkür ettiğini anladık tabii biz. :) Başta Umut'umuzu ve o mutlu olduğu için bizleri de sevindiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. Sağlıklı günlerde kullanması dileğiyle. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: